• Посетили смо Народно позориште у СомборуNavštívili sme Národné divadlo v Sombore

У четвртак 9. маја 2019. за ученике виших разреда и наставнике наше школе организован је одлазак у Сомбор. Циљ посете овом, најзеленијем граду наше земље, је био одлазак у Народно позориште. На репертоару је била комедија „Сумњиво лице“ нашег најпознатијег комедиографа Бранислава Нушића, која говори о нама, нашем менталитету, а тематски актуелна и дан-данас. Режисер Јагош Марковић уз изузетну глумачку екипу успео је да нам да своје виђење Нушића, али и да остане доследан изворном тексту. Ова представа је премијерно изведена у овом позоришту 9. маја 1998. године и још се непрестано приказује. Можда је и тај континуитет доказ квалитета који је одушевио и ученике и наставнике који нису крили радост и испуњеност оним што су видели и задовољни су се вратили својим кућама.

Текст написала Каролина Гашпаровски, наставница српског језикаVo štvrtok 9. mája 2019 pre žiakov vyšších ročníkov a zamestnancov školy bola organizovaná  návšteva mesta Somboru. Cieľom návštevy tohto najzelenejšieho mesta našej krajiny, bol odchod do Národného divadla. Na repertoári bola komédia Podozrivá tvár, nášho najznámejšieho komika Branislava Nušića, ktorá hovorí o nás, našej mentalite a tematicky je aktuálna aj dnes. Režisér Jagoš Marković nám s výnimočným hereckým tímom  podal svoju víziu Nušića, ale v prepojení s pôvodným textom. Toto predstavenie malo premiéru v tomto divadle 9. mája 1998 a odvtedy sa predvádza každoročne. Možno je táto kontinuita   dôkazom kvality, ktorá potešila aj žiakov, aj zamestnancov školy.